Oak - Josef Pajl
Česky - English   
New Lynx
"celopažbený" zavírací nůž


Lovecký zavírací nůž je modifikací nože New Lynx a je osvědčené konstrukce  se hřbetní pojistkou čepele. "Celopažbená" nýtovaná verze postrádá kování, střenky nože jsou po celé ploše příložek z tvrdého titanu Ti6Al4V, v tomto případě na přání zákazníka v přírodní šedé barvě. Anodizací příložek do modré barvy by nůž vypadal ještě lépe. Optimální úchop díky ergonomickému tvaru umožňují i střenky ze stabilizovaného parohu. Hmotnost jednodílné verze jen 148 g!

Samozřejmostí jsou teflonové vložky pro lehký chod čepele a doraz bránící promáčknutí čepele k perům a otlačení ostří. To je důležité zejména u dvoudílné verze s pilkou, kdy při řezání pilkou je nutno nůž pevně uchopit "přes" čepel.

Čepel vyrobena z práškové oceli RWL 34, za příplatek  z výjimečné oceli CPM S30V, nebo oceli nerez. damascénské.  Pilka je polouzamčena - tzn. v otevřené poloze výrazně pevněji drží, i když  není vybavena pojistkou, je pohodlně otevírána za špičku. Pilka dodána švýcarskou f. Wenger a používána s jejím svolením! Příložky z titanu již ve standardní verzi (anodizace do sytě modré, světlemodré, zlaté barvy).  Střenky standardně z parohu, možnost z mamutoviny, exotických dřev a jiných vhodných materiálů. Pouzdro  s průvlačkou a olivkou (odolné proti nechtěnému otevření). Titanová rozeta hlavního nýtu čepele.

Jednodílná a  dvoudílná verze.

Celk. délka: 220 mm, čepel: 95 mm, pilka: 100 mm

Základní provedení: čepel RWL 34, pilka Wenger, příložky titan, střenky paroh

Cena: jednodílná veze:   4 900,- Kč

          dvoudílná verze   5 900,- Kč


čepel CPM S30V: příplatek
   900,- Kč
čepel nerez damascénská ocel: příplatek 2 900,- Kč
pouzdro s podšívkou a olivkou: příplatek    450,- Kč

Stabilizace - podtlakové zaplnění
pórů střenek omezuje nasákavost
zejména parohu
příplatek

   400,- Kč