Oak - Josef Pajl
Česky - English   

Australian Woomera Hunter

Zcela výjimečný originální nůž. Svojí historií, nosím ho v hlavě už hodně dlouho, a celkovou koncepcí se liší od běžných nožů. Výjimečnost Austrálie se odráží i na tomto noži.

Čepel je vyrobena z oceli 440 C s obloukovým výběhem oboustranného ostří. Hřbet čepele broušen jako falešné ostří. Kování zhotoveno ze dvou vrstev alpaky, každá vrstva s jiným rádiusem a fazetami plynule navazující na střenky ze dřeva blahovičníku-eukalyptu jehož listy se výhradně živí koala medvídkovitá zobrazená rytinou na ploše čepele. Sousedící kování zobrazuje domorodou ženu společně s australskou květinou KLOKANÍ TLAPA a rytinou varana a želvy zobrazených tak, jak je malují domorodci na kůru eukalyptu.

Druhá strana nože zobrazuje lov na klokany. Na kování jsou domorodci - aborigines lovící pomocí bumerangu klokany prchající na čepeli nože. V pozadí scény je LAHVOVÝ STROM a AYERSOVA SKÁLA domorodci nazývána stejně jako duch hory ULURU.

Pochva ze dřeva blahovičníku, velice náročná na výrobu, je zdobena intarzií z ryzího stříbra zobrazující domorodého lovce s oštěpem a WOOMEROU - vrhačem oštěpů stojícího na "Austrálii" z cínu. Střenky ze dřeva blahovičníku drží nýty z alpaky a nerez oceli ve tvaru souhvězdí LEO MINOR (Malý lev) - souhvězdí jižní oblohy (původní řešení!).

Celková délka včetně pochvy: 23cm
Délka pochvy: 12,5 cm
Délka čepele: 11,5 cm

Konkrétní cena dle Vámi vybraných materiálů a provedení.